W erze dążenia do idealnego ciała, wielu sportowców, kulturystów, a nawet zwykłych ludzi nie angażujących się w uprawianie sportu chce jak najbardziej przyspieszyć proces budowania sylwetki przez co sięga po różnego rodzaju preparaty. Ilość preparatów jest ogromna i można podzielić je na kilka kategorii. Mamy tu chociażby suplementy które w jak najbardziej naturalny sposób starają się przyspieszyć budowanie masy mięśniowej, ale są stosowane jako dodatek do ciężkich treningów. Mamy również sterydy które stymulują mięśnie do nienaturalnie szybkiego wzrostu, ale również towarzyszą sportowcom w trakcie treningów. Mamy również i synthol. 

Synthol- co to jest ?

Synthol jest substancją ciekła, a dokładniej mieszaniną olejów które w danych latach stosowane były do pozowania na zawodach kulturystycznych. Składa się z oleju MCT, alkoholu benzylowego oraz substancji znieczulającej. Co ciekawe, olej MCT można znaleźć w legalnych odżywkach dla sportowców. Pomimo częstego stosowania go przez kulturystów podczas występów, synthol został oficjalnie zakazany gdyż używany był przez sportowców do poprawiania wyglądu konkretnych partii mięśni.

Olej śmierci- działanie i dawkowanie. 

 Synthol, coraz częściej nazywany właśnie olejem śmierci przez jego wysokie zagrożenie dla organizmu jest substancją przyjmowaną domięśniowo. Substancja ta za pomocą igły aplikowana jest w konkretny mięsień który chcemy poprawić i zwiększyć jego objętość. Nie stymuluje on jednak owych mięśni do szybkiego wzrostu w trakcie treningów. Powoduje on stany zapalne w danych mięśniach do których się dostał przez co te konkretne partie zwiększają krótkotrwale swój rozmiar. Po wstrzyknięciu następuje jego zatrzymanie w tkankach, który odkłada się między włóknami tworząc kulę oleju. Dawkowanie oleju staje się z czasem coraz bardziej bolesne. Synthol należy przyjmować regularnie w małych dawkach by jego efekty się utrzymały. Niestety jego stosowanie powoduje zrosty przez które z czasem ciężko przebić się igłą co z każdym kolejnym użyciem powoduje coraz to większy ból. Spowodowane jest to dosłowną koniecznością wbijania się igłą na siłę by zaaplikować kolejną dawkę substancji. 

Jakich efektów możemy się spodziewać. 

Naturalny trening w zależności od stopnia zaawansowania oraz stażu na siłowni może zwiększyć obwód naszych mięśni o kilka centymetrów w skali roku. Sterydy potrafią przyspieszyć ten proces znacząco ale również wymagają ciężkiego treningu który będzie stymulować mięśnie do wzrostu. Bez niego stosowanie nawet największej ilości sterydów nie da praktycznie żadnych efektów, a jedynie pogorszy znacząco stan naszego zdrowia. Synthol jednakże działa w zupełnie inny sposób. Ze względu na fakt że nie stymuluje on mięśni do wzrostu a jedynie powoduje ich zwiększenie przez stany zapalne, nie wymaga treningu by efekty były widoczne. I są to efekty widoczne gołym okiem w bardzo krótkim czasie. Mówimy tu o zwiększeniu objętości nawet o kilkadziesiąt centymetrów w skali kilku tygodni co jest niewyobrażalnym wręcz celem dla osoby trenującej każdego dnia przez kilka godzin i stosującego szeroką paletę stymulantów sterydowych oraz suplementów. 

Ryzyko śmierci przy podawaniu. 

Ze względu na sposób podawania oleju, stosowanie go może grozić bardzo poważnymi konsekwencjami. Olej bowiem podawany domięśniowo może dostać się do naczyń krwionośnych, a dalej po dostaniu się do odpowiednio małych naczyń może powodować ich zatory. Te w obrębie tętnic płucnych lub sercowych mogą powodować niewydolność oddechową czy nawet udar prowadzący często do śmierci. Ze względu na dość wysoki koszt preparatu sięgający od stu do nawet czterystu euro za sto mililitrów preparatu, duża ilość osób decyduje się na tworzenie własnego specyfiku w oparciu o dostępne w internecie specyfikacje. Grozi to dodatkowymi powikłaniami w przypadku stosowania nieodpowiednich pod produktów. 

Uśmiercanie swojego ciała. 

Wstrzyknięty synthol to nic innego jak dużych rozmiarów sztuczny implant który powoduje ucisk i stan zapalny. To grozi różnego rodzaju infekcjami, a z czasem obumieraniem mięśni które nie radzą sobie z odprowadzaniem zbędnych produktów przemiany materii. Mięsień potraktowany dużą ilością oleju może ulec pęknięciu podczas napinania, a w jego wnętrzu pojawiać się mogą bardzo bolesne ropnie których usunięcie wymaga ingerencji chirurgicznej. Preparat ten nie jest aplikowany w żadnych gabinetach medycznych. Użytkownicy samodzielnie aplikują go sobie najczęściej w domowym zaciszy na podstawie informacji znalezionych w internecie. Jako że owi sportowcy nie wiedzą gdzie przebiegają linie nerwowe oraz naczynia krwionośne, złe zaaplikowanie preparatu może grozić kilku dniowym bólem, a w najgorszej sytuacji nawet dożywotnim paraliżem. W przypadku szybkiego rozpoznania ropni powstałych przy iniekcji, leczenie może zostać ograniczone do stosowania antybiotyków. Dłuższe stosowanie grozi usunięciem ropni chirurgicznie a co za tym idzie powstanie dziur oraz zdeformowanie mięśni. Mięśnie nawet po dłuższym zaprzestaniu stosowania preparatu nie wyglądają już naturalnie.

Nienaturalny wygląd. 

Mięśnie potraktowane syntholem powiększają się nienaturalnie i bardzo ciężko jest zachować umiar w jego stosowaniu przez co różnice w proporcjach sylwetki są bardzo różne. Osoba stosująca olej może mieć bardzo dobrze rozbudowane mięśnie ramion czyli biceps, triceps oraz barki, przy jednoczesnym braku umięśnienia reszty ciała. Prowadzi to do istnie karykaturalnego wyglądu danej osoby, która wygląda jakby przez całe życie trenowała tylko jedną partię mięśni przy jednoczesnym i całkowitym zaniechaniu pracy nad resztą ciała. Prowadzi to co sytuacji w których osoba stosująca ową substancję jest bardzo łatwo rozpoznawalna na zawodach kulturystycznych, a sędziowie bez najmniejszych problemów są w stanie dostrzec partie mięśni które zostały sztucznie dopompowane niedopuszczalną substancją. 

Brazylijczyk który niemal stracił obie ręce. 

Internet pełen jest zdjęć 26 letniego Brazylijczyka który w pogoni za wymarzoną sylwetką stanął na krawędzi życia oraz amputacji obu rąk. Jego ręce, które w pewnym momencie w obwodzie wynosiły ponad sześćdziesiąt centymetrów, były faszerowane olejem śmierci do tego stopnia, że nawet najmniejsze ich napięcie mogło grozić ich pęknięciu. Jak sam mówił, synthol można porównać do narkotyków który potrafi uzależnić już od pierwszego użycia. Jest to zrozumiałe nawet u osób które poświęcają treningom ciężkie godziny każdego dnia w dążeniu do idealnej sylwetki i nawet kilku milimetrów więcej w danej partii mięśniowej. Zastosowanie oleju może sprawić że cały ten wysiłek jest bezsensowny skoro zastosowanie syntholu da nam ten efekt w ciągu nawet kilku dni. Niestety musi być stosowany regularnie by zachować swoje efekty tak więc bardzo łatwo jest się uzależnić od jego stosowania i efektów, które daje w tak krótkim czasie. Bardzo łatwo znaleźć także bodziec, który pchnąć nas może w stronę stosowania różnego rodzaju specyfików. Siłownie pełne są idealnie wyrzeźbionych sylwetek które rozmiarami mogą konkurować niemalże z komiksowymi postaciami lub tymi które widzimy na szerokim ekranie kin. Chęć dorównania im czy nawet przegonienia może spowodować że wizja zalet, nawet tych krótkotrwałych może przyćmić konsekwencje stosowania syntholu. Kilka zastrzyków i efekty które ujrzymy przebiją setki godzin treningów, trzymania rygorystycznej diety i wyrzeczeń. A wszystko to z pomocą małej igły. Brazylijczyk w dążeniu do posiadania niemalże nadludzkich mięśni doprowadził swe ciało na skraj śmierci. Groziła mu amputacja obu rąk w których obumarłe mięśnie i stwardniałe tkanki były już niemalże bezużyteczne. Na szczęście lekarz który przeprowadzał operację znalazł sposób na uratowanie rąk pacjenta z których planowano również wyciąć wszystkie mięśnie co spowodowało by ich kompletną bezużyteczność. 

Synthol- kto go stosuje. 

Przypadek Brazylijczyka nie jest jedynym przykładem jaki możemy znaleźć w sieci. Znane są przypadki osób które w skrajnie nieodpowiedzialny i głupi stosowały tą niedozwoloną substancję. Rosjanin który za pomocą samego oleju przytył ponad 6 kilo gdyż niemalże taka ilość tej substancji znajdowała się w jego ramionach to kolejny przykład osoby która w dążenie do udoskonalenia swojej sylwetki pchnęła się na skraj śmierci. Chłopak ten za pomocą samego synholu zwiększył obwód swoich ramion do ponad sześć dziesięciu centymetrów, nie stosując przy tym żadnej diety oraz treningów które miały by zwiększyć jego czystą masę mięśniową. Chłopak jedyne co osiągnąć za pomocą stosowania owego preparatu to 40 stopniowa gorączka i uczucie umierania które temu towarzyszyło. Pomimo groźby śmierci, Rosjanin jak sam mówi nie żałuje że stał się chudym wieszakiem na chemicznie wyhodowane mięśnie. Synthol ze względu na swoje działanie, nie powoduje w żadnym stopniu wzrostu siły mięśni na których jest stosowany, przez co jego użycie przez sportowców bazujących na czystej sile mięśni jest bezcelowy. Stosowany w kulturystyce jest bardzo szybko rozpoznawalny, a zawodnicy którzy go stosują są albo dyskwalifikowani albo otrzymują ujemne punkty od sędziów. Ze względu na niemalże całkowitą losowość rozrostu mięśni podczas aplikacji środka, który może w mięśniach rozłożyć się w całkowicie inny sposób niż planowano, jego stosowanie w kulturystyce jest bezcelowe. W sporcie w którym przywiązuje się ogromną wagę do symetryczności sylwetki, element losowy to coś na co zawodnicy nie mogą sobie pozwolić. Dlatego nawet kilka milimetrów odstępstwa od ideału to coś nad czym zawodnicy potrafią pracować tygodniami czy miesiącami nawet. Wszystko to może zostać zmarnowane przez nieodpowiednie rozłożenie się oleju w mięśniu do którego jest aplikowany.  Sprawność mięśni również ulega zaburzeniu przez ich nienaturalną wielkość, która w znacznym stopniu może utrudniać nawet najprostsze czynności jakie wykonujemy na co dzień. 

Jak stosować olej śmierci. 

Dla osób które zdecydują się na stosowanie tego środka, bardzo ważne jest jego odpowiednie aplikowanie przede wszystkim w odpowiednich ilościach. Okres stosowania zależy od indywidualnych celów jednostki i wynosi zwykle od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy nieprzerwanego stosowania. Zaczyna się przeważnie od jednego mililitra substancji podawanego do mięśnia. Bardzo ważne jest równomierne wstrzykiwanie do danych mięśni w celu utrzymania jak największej równowagi i symetrii mięśni. Z czasem dawkę zwiększa się do kilku mililitrów na mięsień. W taki sposób można osiągnąć wzrost danej partii o kilka trzy do pięciu centymetrów w ciągu jednego miesiąca. Co za tym oczywiście idzie, jest to wzrost czysto wizualny za którym w żadnym stopniu nie idzie wzrost siły mięśnia o ile nie prowadzone się w tym czasie plany treningowe na dane mięśnie, ale i w takim wypadku negatywne skutki stosowania syntholu mogą być dużo większe niż korzyści z jego użycia. |

Nie bez powodu synthol nazywany jest olejem śmierci. Stosowany nawet w niewielkich ilościach może powodować poważne uszczerbki na zdrowiu, a w najgorszych przypadkach amputacje mięśni czy nawet śmierć pacjenta. Dążenie do idealnej lub po prostu większej sylwetki jest celem wielu ale nie jest to cel dla którego warto poświęcać zdrowie czy życie. Dobrze zbilansowana dieta oraz odpowiedni plan treningowy da nam więcej korzyści na dłuższą metę czasu, a i efekty wielu pozytywnie zaskoczą. Pójście na skróty jest kuszące, ale są też inne drogi z których można skorzystać przed sięgnięciem w ostateczności po olej śmierci. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *