Maluchy przeważnie nie przepadają za wizytami w klinice stomatologicznej. Sterylny wystrój oraz perspektywa niekiedy bolesnych zabiegów skutecznie zniechęcają dziecko do odwiedzania gabinetu. Jednak jako dorośli nie możemy oszczędzić naszym pociechom tych drobnych niedogodności, jeśli chcemy wyrobić w nich zdrowe nawyki. Ingerencja, gdy malec skarży się na ból to konieczność. Kontrole stanu uzębienia są jednak niemniej ważne. Jak wybrać specjalistę, który fachowo zajmie się mlecznymi zębami? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy znaleźć dobrego stomatologa dziecięcego.

​Stomatolog dziecięcy – jakie powinien mieć cechy?

Pedodonta to lekarz stomatolog, który zajmuje się profilaktyką oraz zwalczaniem chorób jamy ustnej u najmłodszych pacjentów. Specjalizuje się również w leczeniu zębów mlecznych. Obecnie porzuca się praktykę ekstrakcji mleczaków i jeśli zaczynają się psuć, podejmuje się próbę uratowania ich. Jeśli więc chcemy, aby nasz maluch trafił w dobre ręce, wybierzmy stomatologa, który nie stosuje półśrodków, wie jak zająć się dziecięcym uzębieniem i będzie walczył o każdy ząb. Jednocześnie ważne są również pewne cechy osobowości, które pomogą w kontakcie z małym pacjentem. Cierpliwość, empatia oraz przyjazne usposobienie mogą spowodować, że pociecha zmieni swoje podejście do wizyt u dentysty. Należy jednak mieć na uwadze, że w dalszym ciągu to my jesteśmy odpowiedzialni za nasze dziecko i jego zachowanie w trakcie badania, dlatego starajmy się przygotować je przed wejściem do gabinetu.

​Stomatolog dziecięcy w Lubawie – gdzie się udać z maluchem?

Wybierając klinikę stomatologiczną, powinniśmy skupić się na tym, czy jest nam po drodze. Nie możemy w końcu wozić malucha na wizytę bólową na drugi koniec Polski. Jednak nie wahajmy się również dojechać kilka kilometrów, jeśli uznamy, że gdzieś indziej dziecku zostanie zapewniona lepsza opieka. W Perfekt Smile w pobliżu Lubawy działa stomatolog dziecięcy, który kompleksowo zajmuje się zębami mlecznymi. Dodatkową zaletą tej kliniki stomatologicznej jest także nowoczesny sprzęt, który upraszcza diagnostykę i proces leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *