Osoby, które nie doświadczyły gwałtu w swoim życiu, nie są w stanie w żaden sposób zrozumieć, co przeżywa osoba, która miała do czynienia z takim zjawiskiem. Z pewnością warto zauważyć, że dzisiaj wiele kobiet pada ofiarą przemocy seksualnej, która często wiąże się z niczym innym jak przemocą typowo fizyczną, gdzie to osoba poszkodowana jest często ofiarą napaści. Tego typu zjawiska zdarzają się także w kręgach show-biznesu czego przykładem może być Margaret. To właśnie ona będąc ofiarą takiego zdarzenia jest w stanie o tym opowiedzieć, jednocześnie pokazując kobietom, jak żyje się z dużą traumą, która zawsze towarzyszy takiemu doświadczeniu.

Gwałt to poważny problem.

Ofiara gwałtu może, mieć problemy z psychiką, co może powodować myśli samobójcze czy też innego rodzaju rzeczy, które nie powinny znaleźć się w głowie małoletniej osoby. Sama Margaret wyraźnie mówi, „Gdy byłam gwałcona, to nie rozumiałam tego, co się dzieje”. Jest to nic innego jak bardzo naturalna reakcja, która dopiero z czasem zaczyna przeradzać się w ciężar i wręcz destrukcyjne emocje. Kobiety przeżywające podobną traumę mają problem z pogodzeniem się z tym, co ich spotkało. Przemoc fizyczna jest bardzo okrutnym działaniem ze strony ludzi, lecz to głównie przemoc intymna wywiera najgorsze traumy.

Niedopuszczalna przemoc, która rani.

Przemoc seksualna to rana, która pozostaje na całe życie, dlatego też w tego typu sytuacjach bardzo ciężko mówi się o traumatycznych zajściach, zwłaszcza jeśli pojawiają się one w tak młodym wieku. Więcej na temat przemocy seksualnej można przeczytać na stronie https://gentlewoman.eu/margaret-ofiara-gwaltu-byle-nie-myslec/. Każde zjawisko, w którym druga osoba jest w jakikolwiek sposób wykorzystywana, powinno być piętnowane przez społeczeństwo jako coś absolutnie niedopuszczalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *