Jak leczyć impotencję?

Impotencja jest to dysfunkcja erekcji, dotykająca najczęściej mężczyzn powyżej 50 roku życia. Może wystąpić także u młodych mężczyzn. Może być pierwotna albo wtórna. Jej przyczyny znajdują się zarówno w fizjologii, jak i psychice człowieka.

Z roku na rok rośnie liczba mężczyzn dotkniętych impotencją. Można o niej mówić wówczas, gdy trudności we współżyciu powtarzają się wielokrotnie mimo dobrych relacji emocjonalnych łączących partnerów pozostających w długotrwałym związku.

Impotencję dzieli się na dwa podstawowe rodzaje o różnym podłożu: psychogenną o podłożu psychicznym i somatogenną (zwaną też organiczną)  o podłożu fizycznym. Impotencja psychogenna może wynikać z kompleksów, lęku przed zapłodnieniem partnerki i niechcianą ciążą, poczucia winy lub grzechu, stresu w pracy.

Impotencja somatogenna ma miejsce, gdy chory nie może osiągnąć erekcji z powodu wieku lub choroby, bądź organicznych zmian chorobowych.

Impotencję można w pełni wyleczyć. Przed przystąpieniem do leczenia i wyborem terapii muszą być prawidłowo ustalone jej przyczyny. W tym celu lekarz urolog powinien przeprowadzić wnikliwy wywiad medyczny z pacjentem i jego partnerką, a następnie zlecić wykonanie szeregu badań, w tym morfologii krwi, oznaczenia poziomu cukru, cholesterolu, testosteronu, USG prostaty.

W leczeniu impotencji stosuje się kilka sposobów. Pierwszym z nich jest farmakologia. Przy wyborze leku lekarz kieruje się wynikami przeprowadzonych badań. Jeżeli przyczyną impotencji jest obniżony poziom testosteronu i androgenów, pacjent otrzymuje laki hormonalne. Leki te podaje się drogą doustną, domięśniową lub doskórną. Z kolei, jeżeli przyczyną impotencji jest zaburzenie krążenia, stosuje się metodę iniekcji leku w ciała jamiste penisa. Najczęściej stosuje się Prostaglyndynę oraz Caverjeect. Leki wstrzykuje się przed każdym stosunkiem w okolice prącia, naprzemiennie po lewej i prawej stronie. Warto wybrać się do Urologa Warszawa.

Istnieje wiele leków doustnych, które hamują działanie enzymu blokującego wzwód, a wśród nich inhibitory fosodiesterazy typu 5. Przyjmuje się je na około 30-60 minut przed stosunkiem. Mogą wywoływać skutki uboczne w postaci nudności, wymiotów czy zawrotów głowy. Najpopularniejszym środkiem w pozbywaniu się dolegliwości związanych ze wzwodem jest Viagra. Lek ten, wydawany na receptę, jest dostępny w każdej aptece.

Innym sposobem leczenia impotencji jest psychoterapia. Przeprowadza się ją w formie indywidualnej, gdy impotencja jest związana z traumatycznymi przeżyciami, urazami psychicznymi, nerwicą i negatywnymi wpływami środowiska.

W innych przypadkach impotencji psychogennej stosowana jest psychoterapia partnerska, w której obok pacjenta, uczestniczy jego partnerka.

Z kolei desensybilizację, czyli wyobrażeniowe oswajanie ze źródłami lęku, stosuje się wobec chorych, u których przyczyną impotencji psychogennej są fobie i nieuzasadnione lęki przed odbyciem stosunku płciowego.

Gdy farmakologia i psychoterapia nie dają efektu. Impotencję można leczyć drogą inwazyjną poprzez m.in. wszczepienie protez i aparatów próżniowych, usunięcie stulejki i skrzywień członka.

 

https://grayseo.pl/google-i-facebook-ads/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *