Ostroga piętowa – jak sobie z nią poradzić?

 

Zmagasz się z ostrogą piętową? Zastanawiasz się, jak z nią sobie poradzić? Zajrzyj do poniższego tekstu!

 

Ostroga piętowa – co to takiego?

 

Zanim przejdziemy do ustalenia, jak radzić sobie z ostrogą piętową, warto określić, z czym w ogóle mamy do czynienia. Co skrywa się pod nazwą ostrogi piętowej? Ostroga piętowa jest efektem stanu zapalnego przy łączeniu kości piętowej z rozcięgnem podeszwowym lub ścięgnem Achillesa, w którego czasie dochodzi do odkładania się złogów wapiennych i wytworzenia ostrej narośli w kształcie haczyka. Choć z pozoru ostroga piętowa może wydawać się niegroźną naroślą, to niestety jej obecność zwykle wiąże się z silnym bólem, jak również trudnościami w chodzeniu oraz wykonywaniu podstawowych czynnością.

 

Przyczyny pojawienia się ostrogi piętowej bywają bardzo różne. Może to być konsekwencja noszenia nieodpowiedniego obuwia, nadwagi, czy nawet płaskostopia. Jednak ostroga piętowa dosięga również osób, które prowadzą aktywny tryb życia, co oznacza, że może pojawić się również u osób uprawiających sport. Nie sposób również pominąć tego, że ostroga piętowa jest efektem zmian i deformacji w obrębie kości i stawów, które występują głównie u osób w podeszłym wieku. Na ostrogi piętowe narażone są też osoby, które często i przez długi czas przebywają w pozycji stojącej (np. wskutek wykonywanej pracy).

 

Ostroga piętowa – jak się z nią skutecznie uporać?

 

Jak już wspomnieliśmy, ostroga piętowa potrafi skutecznie uprzykrzyć wykonywanie nawet najprostszych czynności, dlatego nie wolno bagatelizować jej pojawienie się. Jak sobie poradzić z ostrogą piętową? Jakie ostroga pietowa leczenie warszawa zastosować? Ogólnie istnieje kilka sposobów na leczenie ostrogi. Można ją leczyć farmakologicznie, ale w tym przypadku należy się uzbroić w cierpliwość, bo to bywa czasochłonne. O wiele lepsze efekty daje leczenie nowoczesnymi metodami  fizykoterapeutycznymi. Na pewno warte uwagi są ultradźwięki, fale uderzeniowe bądź laser. Wystarczy kilka zabiegów w seriach z krótkimi odstępami czasowymi, by skutecznie poradzić sobie z ostrogą piętową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *