Obuwie medyczne jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego pracownika medycznego. Jakie rodzaje obuwia można znaleźć w sprzedaży? Co kupić? Podpowiadamy!

Obuwie medyczne jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego pracownika medycznego. Jakie rodzaje obuwia można znaleźć w sprzedaży? Co kupić? Podpowiadamy!

Dlaczego warto stosować buty medyczne?

Głównym celem butów medycznych jest ochrona stóp i jednocześnie poprawa komfortu użytkownika, który nierzadko jest na nogach cały dzień.

Takie obuwie używane jest głównie przez lekarzy, pielęgniarki, ale również opiekunów medycznych, rehabilitantów, salowe, weterynarzy, a ponadto stażystów i studentów kierunków medycznych.

Właściwie dobrane buty medyczne zapewniają wiele korzyści:
– zapobiegają bolesnym otarciom i pęcherzom
– skutecznie amortyzują, dlatego zmniejszają uczucie bólu stóp
– wspomagają cyrkulację powietrza, zapobiegając zapoceniu
– chronią stopy przed zabrudzeniem i innymi niebezpieczeństwami
– dzięki antypoślizgowej podeszwie zmniejszają ryzyko wypadków
– są łatwe do utrzymania w czystości i nadają się do dezynfekcji

Fasony butów medycznych

W sprzedaży można znaleźć różnorodne buty medyczne damskie i męskie. Jakie fasony są wybierane najczęściej?

Klapki medyczne
Jednym z najchętniej kupowanych typów obuwia przez personel medyczny są klapki medyczne, na przykład w formie chodaków. Są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, przewiewne, lekkie. Mogą być wyposażone w dodatkowy pasek przytrzymujący stopę na pięcie. Produkowane są z dwóch typów materiałów – skóry albo gumy.

Baleriny medyczne
To propozycja dla kobiet, które chcą podkreślić swój styl. Baleriny medyczne przypominają klasyczne damskie baleriny, ale zapewniają znacznie wyższy komfort i spełniają wymagania stawiane butom medycznym.

Trampki medyczne
Ciekawą propozycją są także trampki medyczne, które przypominają obuwie sportowe, ale dzięki zastosowanym materiałom nadają się do używania w placówkach medycznych. Świetnie nadają się dla osób lubiących sportowy styl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *