Wkładki urologiczne to popularny wyrób chłonny używany w nietrzymaniu moczu. Kiedy warto je stosować? Jak dopasować je tak, by były komfortowe i skuteczne każdego dnia?

Wkładki urologiczne to popularny wyrób chłonny używany w nietrzymaniu moczu. Kiedy warto je stosować? Jak dopasować je tak, by były komfortowe i skuteczne każdego dnia?

Czym są wkładki urologiczne?

Wyroby chłonne stosowane są w różnych stopniach nietrzymania moczu, czyli inkontynencji. Wkładki urologiczne przeznaczone są do używania w lekkim i średnim nietrzymaniu moczu u kobiet i u mężczyzn.

Za pomocą wkładek urologicznych można uzyskać wysoki komfort przez zatrzymanie moczu we wkładzie chłonnym oraz zablokowanie nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu, że są one cienkie, nie odznaczają się również pod ubraniem i świetnie nadają się dla osób prowadzących aktywne życie.

W porównaniu do majtek chłonnych i pieluchomajtek wkładki urologiczne przeznaczone są do używania bezpośrednio na bieliźnie własnej.

Dobre wkładki urologiczne – co wybrać?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele wariantów wkładek urologicznych. Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?

1. Stopień nietrzymania moczu
Wkładki urologiczne dobiera się do stopnia inkontynencji – nietrzymania moczu. Przykładowo wkładki damskie Seni Lady Plus przeznaczone są do stosowania w średnim stopniu nietrzymania moczu, natomiast wkładki Seni Lady Slim Micro czy Seni Lady Slim Mini w nietrzymaniu kropelkowym, lekkim.

2. Płeć użytkownika
Drugim istotnym czynnikiem jest płeć osoby, która ma korzystać z wkładek. To bardzo ważny czynnik, ponieważ wkładki damskie i męskie różnią się swoją budową, uwzględniając różnice anatomiczne dla lepszej chłonności. Dla mężczyzn przeznaczone są między innymi wkładki Seni Man Super.

3. Pora używania wkładek
Na noc przeznaczone są specjalne wkładki urologiczne o dłuższej i szerszej budowie, aby zapewnić lepszą ochronę przed przeciekami.

Dostępna na wyroby marek oferujących produkty na nietrzymanie moczu jak Tena, Seni refundacja pozwala na nabycie ich w niższej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *