Hospicjum nie należy mylić ze szpitalem ani tradycyjnym domem opieki. To raczej obiekty, w których chorzy nie są poddawani leczeniu, które ma na celu usunięcie przyczyny złego stanu zdrowia, ale takie, w których realizuje się leczenie paliatywne. Takie podejmowane jest u pacjentów w schyłkowej fazie chorób i to nie tylko tych onkologicznych oraz chorób nieuleczalnych. Istotą działania hospicjum jest zapewnienie optymalnego komfortu pacjentom, by ostatnie chwile życia mogli przetrwać jak najlepiej. Nie da się też ukryć, że hospicja są ratunkiem nie tylko dla chorych, ale też ich bliskich. To tam pacjenci znajdują profesjonalną opiekę, której nie może im zapewnić rodzina.

 

W hospicjach zatrudnieni są nie tylko medycy o różnych specjalizacjach.

Pacjenci mogą liczyć też na opiekę psychologiczną oraz duchową. Samo zajmowanie się pacjentem zależy od rodzaju placówki, do której ten trafi. Coraz bardziej na terenie Polski popularne są hospicja specjalistyczne, na przykład dla pacjentów onkologicznych. W większości z nich działa również profesjonalna przychodnia leczenia bólu, bo leczenie paliatywne polega między innymi właśnie na wdrażaniu skutecznych kuracji o działaniu uśmierzającym ból.

 

Jak znaleźć dobre hospicjum? Do takiego skierować może poradnia bólu przewlekłego po odpowiedniej diagnostyce pacjenta oraz analizie jego dokumentacji medycznej. Warto wspomnieć, że w Polsce działają hospicja zupełnie darmowe, za które pacjent nie musi płacić oraz placówki prywatne. Wybór konkretnego miejsca zależy z reguły od zasobów finansowych chorego.

 

Szukając informacji na temat przychodni leczenia bólu: https://cannabiclinic.com/ – ta strona jest obowiązkowa. Znajdziesz na niej rzetelne i sprawdzone informacje.

 

Co więcej, chory może być poddany opiece w hospicjum stacjonarnie albo w warunkach domowych. Niektórzy pacjenci przewożeni są do tych placówek, by móc zapewnić im całodobową opiekę specjalistów. Inni pozostają pod opieką bliskich, ale ci z kolei otrzymują wsparcie lekarzy i zespołu pielęgniarskiego. Wybór rodzaju korzystania z hospicjum również jest indywidualny.

 

Jak wspomnieliśmy, istotą działania takich obiektów jest leczenie paliatywne, a więc realizacja metod łagodzenia bólu. Tradycyjnie stosuje się farmaceutyki, ale te wspierane zostają coraz częściej naturalnymi sposobami. Wśród nich wyróżnia się medyczna marihuana. Jak potwierdza gabinet terapii konopnej, oprócz muzykoterapii oraz aromaterapii, to właśnie ten sposób daje optymalne ukojenie pacjentom. W każdym przypadku leczenie przez hospicjum jest dobierane indywidualnie i zależy od stanu zdrowia chorego oraz choroby, z jaką się zmaga.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *