Wzdęcia, gazy czy zaparcia to objawy, których nie powinno się lekceważyć. Świadczą one o tym, że układ pokarmowy nie funkcjonuje prawidłowo. W takim razie pojawia się pytanie, jak usprawnić jego pracę i pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości? Z pomocą przychodzi lek Raphacholin C.

Naturalne składniki w walce z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego

Jedną z najbardziej popularnych roślin wykorzystywanych w celu łagodzenia dolegliwości ze strony układu pokarmowego jest mięta. Jednak warto wiedzieć, że nie tylko ona może być pomocna. Wśród innych roślin, które znajdują zastosowanie w zaburzeniach trawienia, można wymienić czarna rzodkiew czy karczocha. Z ich cennych właściwości można korzystać na różne sposoby – jednym z nich jest przyjmowanie leków, które mają je w składzie (przykładem jest Raphacholin C).

Wyjątkowe działanie czarnej rzodkwi znane było już w czasach starożytnych. Pomimo upływu lat roślina ta nie została zapomniana. Wręcz przeciwnie – na przestrzeni wieków odkrywano kolejne cenne właściwości czarnej rzodkwi. Obecnie wiadomo, że jest ona źródłem witamin, składników mineralnych i związków siarkowych. Składniki w niej zawarte (podobne do tych, które występują w cebuli i czosnku) odpowiadają za jej działanie antybakteryjne i grzybobójcze. Co więcej, związki siarkowe pobudzają produkcję i wydzielanie żółci, dzięki czemu usprawniają proces trawienia (ze względu na takie działanie czarna rzodkiew używana jest do produkcji leku Raphacholin C stosowanego m.in. w przypadku problemów z trawieniem).

Kolejnym naturalnym składnikiem, który pomaga złagodzić objawy ze strony układu pokarmowego, jest karczoch (który obok rzodkwi czarnej znajduje się w składzie leku Raphacholin C). Jest on źródłem cynaryny, czyli substancji, która działa ochronnie na wątrobę, przyspiesza jej regenerację, a także stymuluje produkcję i wydzielanie żółci.

Raphacholin C – wskazania i przeciwwskazania do jego przyjmowania

Raphacholin C to lek, który można kupić bez recepty. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego przyjmowania?

Jest to lek, w którego składzie występuje węgiel aktywny, wyciąg z czarnej rzodkiewki i karczocha, tlenek żelaza oraz substancje pomocnicze. W związku z tym znajduje zastosowanie w przypadku nieprawidłowej pracy wątroby, pęcherzyka żółciowego czy zaburzeń perystaltyki jelit. Pomaga pozbyć się objawów takich jak zaparcia, wzdęcia i gazy, a także ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Co z przeciwwskazaniami? Leku nie powinny przyjmować osoby, które mają nadwrażliwość lub alergię na którykolwiek z jego składników. Przeciwwskazaniem do zażywania leku są także ostre stany zapalne żołądka i jelit, niewydolność lub marskość wątroby, niedrożność dróg żółciowych. Nie powinien być on podawany także dzieciom poniżej 10. roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *