
Wzdęcia, gazy czy zaparcia to objawy, których nie powinno się lekceważyć. Świadczą one o tym, że układ pokarmowy nie funkcjonuje prawidłowo. W takim razie pojawia się pytanie, jak usprawnić jego pracę i pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości? Z pomocą przychodzi lek Raphacholin C.
Naturalne składniki w walce z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego
Jedną z najbardziej popularnych roślin wykorzystywanych w celu łagodzenia dolegliwości ze strony układu pokarmowego jest mięta. Jednak warto wiedzieć, że nie tylko ona może być pomocna. Wśród innych roślin, które znajdują zastosowanie w zaburzeniach trawienia, można wymienić czarna rzodkiew czy karczocha. Z ich cennych właściwości można korzystać na różne sposoby – jednym z nich jest przyjmowanie leków, które mają je w składzie (przykładem jest Raphacholin C).
Wyjątkowe działanie czarnej rzodkwi znane było już w czasach starożytnych. Pomimo upływu lat roślina ta nie została zapomniana. Wręcz przeciwnie – na przestrzeni wieków odkrywano kolejne cenne właściwości czarnej rzodkwi. Obecnie wiadomo, że jest ona źródłem witamin, składników mineralnych i związków siarkowych. Składniki w niej zawarte (podobne do tych, które występują w cebuli i czosnku) odpowiadają za jej działanie antybakteryjne i grzybobójcze. Co więcej, związki siarkowe pobudzają produkcję i wydzielanie żółci, dzięki czemu usprawniają proces trawienia (ze względu na takie działanie czarna rzodkiew używana jest do produkcji leku Raphacholin C stosowanego m.in. w przypadku problemów z trawieniem).
Kolejnym naturalnym składnikiem, który pomaga złagodzić objawy ze strony układu pokarmowego, jest karczoch (który obok rzodkwi czarnej znajduje się w składzie leku Raphacholin C). Jest on źródłem cynaryny, czyli substancji, która działa ochronnie na wątrobę, przyspiesza jej regenerację, a także stymuluje produkcję i wydzielanie żółci.
Raphacholin C – wskazania i przeciwwskazania do jego przyjmowania
Raphacholin C to lek, który można kupić bez recepty. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego przyjmowania?
Jest to lek, w którego składzie występuje węgiel aktywny, wyciąg z czarnej rzodkiewki i karczocha, tlenek żelaza oraz substancje pomocnicze. W związku z tym znajduje zastosowanie w przypadku nieprawidłowej pracy wątroby, pęcherzyka żółciowego czy zaburzeń perystaltyki jelit. Pomaga pozbyć się objawów takich jak zaparcia, wzdęcia i gazy, a także ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała.
Co z przeciwwskazaniami? Leku nie powinny przyjmować osoby, które mają nadwrażliwość lub alergię na którykolwiek z jego składników. Przeciwwskazaniem do zażywania leku są także ostre stany zapalne żołądka i jelit, niewydolność lub marskość wątroby, niedrożność dróg żółciowych. Nie powinien być on podawany także dzieciom poniżej 10. roku życia.