Problemy z jelitami to zmora naszych czasów. Gorsza jakość jedzenia i siedzący tryb życia powodują, że większość z nas cierpi na nietolerancje pokarmowe, zespół drażliwego jelita, źle rozwiniętą florę bakteryjną i dziesiątki innych dolegliwości związanych z jelitami. Pierwszym krokiem w ich diagnostyce będą badania krwi.

Testy serologiczne mogą wskazać wiele problemów z jelitami

Chociaż zazwyczaj w przypadku dolegliwości związanych z układem pokarmowym zalecane są testy oddechowe albo te z próbki kału, to wiele problemów można zdiagnozować przy pomocy badań krwi. Przykładem będą tutaj:

  • nietolerancje pokarmowe
  • pasożyty
  • celiakia
  • zakażenie bakteryjne
  • zespół jelita drażliwego
  • wiele innych chorób i dolegliwości jelitowych

Badania krwi są stosunkowo bezbolesne, szybkie i pomagają wykryć wiele z chorób jelit. Właśnie od nich powinniśmy zacząć diagnozowanie – na początek wystarczy nawet zwykła morfologia, która może nam pokazać czy mamy alergię albo posiadamy pasożyty. Następnie możemy badać krew pod kątem różnych bakterii, przeciwciał i innych czynników, które pomogą nam ustalić przyczynę naszych problemów.

Interpretacja wyników krwi online – skonsultuj wyniki z lekarzem

Do pełnej diagnozy nie wystarczy oczywiście tylko zrobić badań krwi. Nawet jeżeli wyniki są jednoznaczne, musimy je skonsultować z lekarzem. Interpretacja wyników badań online pozwoli nam w łatwy sposób skonsultować otrzymane wyniki bez wychodzenia z domu. Konsultacja wyników online odbywa się poprzez maila lub podczas rozmowy telefonicznej, lub rozmowy wideo. Podczas takiej konsultacji lekarz interpretuje dla nas wyniki, tłumaczy nam, jakie choroby są prawdopodobne i jakie leczenie będzie konieczne. Może nam również wystawić e-receptę na potrzebne leki oraz zalecić dietę.

Jeżeli będzie to konieczne, lekarz podczas konsultacji online zaleci nam też wizytę u gastrologa, gastroskopię lub kolonoskopię. Badania z krwi to często pierwszy rok w dłuższym procesie diagnozowania problemów jelitowych.

Konsultacje wyników badań online – nie tylko morfologia

Chociaż interpretacja morfologii online to bardzo popularna usługa, to teraz w ten sposób możemy zinterpretować też inne rodzaje wyników. Jeżeli wykonaliśmy badania krwi pod kątem chorób jelit i nie jesteśmy pewni co oznaczają wyniki, nie oznacza to koniecznie wizyty u gastrologa. Często diagnoza jest bardzo prosta i nie musimy czekać na termin u specjalisty – konsultacja online to o wiele szybsza i tańsza metoda na zrozumienie naszych wyników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *