Leczenie wrastających paznokci Warszawa

Gdy nasz palec zrobi się obrzęknięty i zaczerwieniony może to oznaczać wrastanie paznokcia, a tego nie powinno się bagatelizować, ponieważ może prowadzić do nieprzyjemnych następstw takich jak przedłużone gojenie się w przypadkach obniżonej odporności czy cukrzycy, powstawanie zmian w płytce paznokciowej, a nawet owrzodzenie i całkowite zniszczenie paznokcia. Stosując okłady zazwyczaj możemy obniżyć stan zapalny oraz dolegliwości bólowe. Nie wolno nam korzystać w tym przypadku z basenu czy sauny i powinniśmy przyjmować antybiotyk w celu zaprzestania rozwojowi bakterii.

Jeśli chodzi o leczenie wrastających paznokci Warszawa zabieg wykonuje się ambulatoryjnie wykorzystując znieczulenie miejscowe i jest on bezbolesny. Polega na wycięciu brzegu paznokcia wraz z jego łożyskiem, tak by uniemożliwić mu nieprawidłowe odrastanie. Po takim zabiegu brzeg paznokcia odzyskuje prawidłowy kształt. Niezwykle rzadko mamy do czynienia z całościowym zdjęciem paznokcia. Konieczne jest to tylko w przypadku, gdy cały paznokieć jest zniszczony lub gdy pod płytka paznokciowa rozwija się ropień. Po zdjęciu całego paznokcia konieczne jest noszenie przez pewien czas specjalnego obuwia ortopedycznego.

Przy zastosowaniu metody laserowej możemy mówić o tym, że sposób ten nie powoduje nawrotów choroby, nie ma potrzeby wcześniejszego leczenia występujących stanów zapalnych, gdyż laser sam w sobie posiada działanie bakteriobójcze. Ponadto nie ma konieczności zdejmowania szwów czy specjalistycznej zmiany opatrunków. Dyskomfort jaki możemy odczuwać po zabiegu jest naprawdę minimalny. Musimy pamiętać, aby po zabiegu dość często zmieniać opatrunki. Aby przyspieszyć leczenie wrastającego paznokcia należy trzymać kończynę powyżej poziomu serca. Przez kilka dni po zabiegu palec zoperowany możemy odczuwać.

Wystarczającym leczeniem są doustne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne dostępne bez recepty. Przez pierwszy dzień po zabiegu powinno się odpoczywać, później możliwe jest już chodzenie, jednak jakikolwiek sport uprawiać można po około dwóch tygodniach od zabiegu. Nie zaleca się również prowadzenia samochodu bezpośrednio po zabiegu.

Leczenie domowe powinno ograniczać się do rygorystycznego przestrzegania higieny, nie należy dopuścić do tego aby chore miejsce było wilgotne, należy unikać zanieczyszczenia rany. Można stosować okłady np. z rumianku. Domowy sposób to także stosowanie Octeniseptu – preparatu, który odkaża rany. Pacjenci często pytają czy można stosować maść ichtiolową, Oxycort, że łagodzący. Preparatów tych nie należy nakładać na otwarte rany.

Pamiętajmy aby od razu po zabiegu nie narażać palca i paznokcia na jakiekolwiek urazy czy stłuczenia. Może to spowodować komplikacje po zabiegowe. Najlepiej odpoczywać i nie nadwyrężać nogi. Niech dojdzie do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *