Przedłużanie recepty na antykoncepcję przy pomocy konsultacji online to obecnie najwygodniejsza metoda. Jakie rodzaje leków możemy uzyskać w ten sposób?

Antykoncepcja online – czy uzyskamy w ten sposób wszystkie leki?

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów antykoncepcji. Większość z nich wymaga jednak recepty – stąd też konieczność wizyty u lekarza. Na szczęście teraz możemy zdobyć receptę na leki, które już zażywamy bez konieczności wychodzenia z domu. Jakie typy antykoncepcji uzyskamy w ten sposób?

Tabletki jednoskładnikowe

Tabletka jednoskładnikowa inaczej nazywana jest minipigułką. Zawiera tylko jeden hormon – gestagen. Taką pigułkę przyjmuje się codziennie. Tabletka jednoskładnikowa jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które karmią piersią. Może jednak powodować nieregularne miesiączki. Należą do nich na przykład Symonette, Cerazette, Azalia, Limetic.

Tabletki dwuskładnikowe

Są to popularniejsze z dwóch rodzajów tabletek. Zawierają dwa hormony – gestagen i estrogen. Nawzajem się uzupełniają i w ten sposób tworzą działanie antykoncepcyjne. Wyróżniamy wśród nich na przykład Sylvie, Naraya, Qlaira, Diane-35 i wiele innych.

Krążek dopochwowy

Jest to metoda równie skuteczna jak tabletki antykoncepcyjne, a przy tym ma mniej skutków ubocznych. Krążek, który uwalnia estrogen i progesteron jest umieszczany w pochwie na 3 tygodnie – po tym czasie trzeba go wymienić. Hormony hamują owulację. Idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie chcą pamiętać o codziennym braniu tabletek.

Plastry antykoncepcyjne

Tutaj również dochodzi do zatrzymania owulacji przez hormony. Plastry należy nakleić na ramię i wymieniać od czasu do czasu – w zależności od rodzaju plastrów. Ta opcja w żaden sposób nie obciąża wątroby.

Antykoncepcja a recepta online – czy konieczna jest wizyta u ginekologa?

Jeżeli chcemy po raz pierwszy przejść na antykoncepcję stałą, to tak, najpierw konieczna jest wizyta u ginekologa. Recepta online pozwala tylko na przedłużenie recepty na leki, które już zażywamy. Jeżeli jednak mamy dokumentację, która potwierdza, że jesteśmy już na danym środku, e-recepta na tabletki antykoncepcyjne (i inne metody antykoncepcji) jest bardzo łatwa w uzyskaniu. Wystarczy umówić się na konsultację online, podczas której otrzymamy kod recepty. Podczas takiej wizyty online możemy zadać też wszystkie pytania, które mamy na temat stosowania antykoncepcji.

Chociaż oczywiście dalej powinnyśmy kontrolnie pojawiać się u ginekologa, to nie musimy już robić tego za każdym razem, kiedy potrzebujemy przedłużenia recepty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *