Tatuaże to modny i popularny sposób na trwałe zdobienie ciała, szczególnie wśród młodzieży. Jednak po latach wiele osób wstydzi się podskórnych rysunków, wykonanych we wczesnej młodości. Jak pozbyć się barwnika wprowadzonego kiedyś pod skórę? W opinii ekspertów z wrocławskiej kliniki Medbeauty Aesthetic Clinic, najskuteczniejszym zabiegiem usuwania tatuażu jest laseroterapia StarWalker. Jak wygląda likwidacja tatuaży innowacyjnym laserem StarWalker marki Fotona?

StarWalker – zapomnij o niechcianym tatuażu

Tatuaż charakteryzuje się dużą trwałością. Z tego względu usuwanie tatuażu jest znacznie bardziej skomplikowane, niż jego wykonanie – to niezaprzeczalny fakt. Jednak medycyna estetyczna nieustannie się rozwija, oferując nam coraz to nowe i lepsze metody eliminacji tuszu wprowadzonego w głębokie warstwy skóry, nawet lata wcześniej. Dzięki postępowi technologicznemu osoby, które nie są zadowolone z danego wzoru na ciele, mogą poddać się zabiegowi z użyciem profesjonalnego lasera StarWalker, który pozwala szybko i bez ryzyka powikłań zlikwidować pigment z tatuażu. Urządzenie firmy Fotona usuwa nawet rysunki osadzone głęboko pod skórą i z dużą ilością barwnika, przywracając pacjentom estetyczny wygląd partii ciała, na które był dany wzór.

Jak działa laser StarWalker?

Co wyróżnia innowacyjny laser StarWalker? To zaawansowane technologicznie urządzenie oferuje aż 4 długości fal laserowych (1064 nm, 532 nm, 585 nm i 650 nm) i 14 trybów pracy. Osoby, które zdecydują się na laserowe usuwanie tatuażu za pomocą technologii StarWalker, nie muszą obawiać się blizn ani oparzeń – to procedura, która cechuje się bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa. Laser nie uszkadza naskórka ani sąsiadujących tkanek – działa precyzyjnie tylko w miejscu, gdzie znajduje się niechciany wzór. Warto wspomnieć, że laser Fotona jest w stanie usunąć barwniki o różnym składzie chemicznym, z czym nie radzi sobie dobrze wielu jego poprzedników. StarWalker usuwa zarówno czarne, jak i kolorowe tatuaże.

Laserowe usuwanie tatuażu – co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Zabieg laserowego usuwania tatuażu nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Miesiąc przed planowaną sesją należy zrezygnować z wykonywania peelingów skóry. W dniu wizyty w gabinecie medycyny estetycznej wystarczy jedynie ogolić maszynką obszar, w obrębie którego będzie pracowało urządzenie (niewskazana jest świeża opalenizna w miejscu tatuażu). Warto wspomnieć, że na dobę przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu. Bezpośrednio po sesji przez około 24 godziny może utrzymywać się zaczerwienienie i opuchlizna, które są naturalną reakcją organizmu. Warto mieć świadomość, że do całkowitego pozbycia się tatuażu potrzeba kilku sesji zabiegowych, wykonywanych w odpowiednich odstępach czasu (dokładną liczbę zabiegów ustala lekarz).

Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu laserem StarWalker to m.in.:

 • ciąża i laktacja,
 • choroby nowotworowe,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • żółtaczka typu B i C,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
 • kuracja retinoidami,
 • AIDS, HIV,
 • stosowanie leków i ziół światłouczulających,
 • rozrusznik serca,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • epilepsja.

Podsumowując, StarWalker to zaawansowane technologicznie urządzenie, które pracuje na kilku różnych rodzajach impulsów – piko, nano, mili i mikrosekunowych, eliminując nie tylko niechciane tatuaże, ale też wiele innych defektów urody, takich jak: przebarwienia, zmiany naczyniowe, brodawki, rozstępy, blizny, zmarszczki, rozszerzone pory, nadmierne owłosienie twarzy i ciała, a także nieudany makijaż permanentny. Szeroki wachlarz zastosowań to największa zaleta tego niezwykłego urządzenia.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, na temat nowoczesnych zabiegów usuwania tatuażu metodą laserową? Najważniejsze informacje dotyczące tej skutecznej metody eliminacji niechcianych rysunków na skórze oraz innych niedoskonałości, znajdziesz na stronie internetowej: https://drkepa.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *