Wybór gabinetu stomatologicznego jest trudny. Bardzo różne ceny za te same usługi, odpowiedni marketing, coraz więcej gabinetów z szeroką ofertą. To wszystko sprawia, że często nie wiem, jakiego dentystę powinniśmy wybrać i czym się kierować w trakcie podejmowania decyzji.

Żyjemy w konsumpcyjnym świecie, gdzie jednym z podstawowych czynników determinujących nasze wybory, jest cena produktu bądź usługi. Zwykle rzecz ma się podobnie w przypadku stomatologii. Im taniej, tym lepiej – chociaż każdy z nas wie, że na zdrowiu nie powinno się oszczędzać.

Dlaczego ta sama usługa może kosztować 100, 200 zł albo więcej?

 

Przede wszystkim… kosztuje sama usługa. Materiały dla stomatologów są dostępne w porównywalnych cenach dla każdego dentysty, dlatego liczy się tutaj marża przez niego narzucona. Nowoczesne gabinety zwykle oferują swoje usługi trochę drożej, chociażby z uwagi na fakt, że posiadanie nowoczesnego sprzętu wiąże się ze zwiększonymi kosztami eksploatacyjnymi. Im większa ilość pacjentów, tym większe koszta utrzymania. Ale to tylko jeden z bardzo wielu czynników wpływających na cenę.

 

Bardzo istotny jest rodzaj materiału, na jaki padnie nasz wybór. Najlepszym przykładem jest plomba, która w zależności od rodzaju użytego materiału może kosztować kilkukrotnie więcej niż jej najtańsza wersja. Tak naprawdę dokładnie tak samo wygląda sytuacja z każdym innym materiałem potrzebnym do wykonania danego zabiegu. Niestety jest też tak, że jakość najczęściej idzie w parze ceną – im więcej zapłacimy, tym lepsza będzie jakość użytego materiału. Sklep online dla stomatologów to opcja na tanie zaopatrzenie w materiały wysokiej klasy, zwykle gabinety, które mają konkurencyjną cenę swoich usług, korzystają z tak atrakcyjnych ofert.

 

Trzeba też wspomnieć o tym, że część zabiegów, zwykle tych najpopularniejszych, jest refundowana. Niestety pacjenci, którzy chcą skorzystać z tej opcji, zostaną rozczarowani. Jakość materiałów, które składają się na daną usługę, są z najniższej półki i z pewnością nie zadowolą bardziej wymagających pacjentów, którzy oprócz zażegnania problemu, stawiają także chociażby na estetykę wykonania.

Dlaczego nie warto oszczędzać? 

Zęby to nie tylko piękny uśmiech, ale także zdrowy organizm. Nieprawidłowości zgryzu, próchnica i inne choroby uzębienia, mogą rzutować na żołądek, okolice żuchwy, głowy itp. Dlatego nie warto oszczędzać na swoich zębach. Lepiej postawić na jakość i trwałość materiałów, które perspektywicznie będą jednorazowym wydatkiem, niż doprowadzić do sytuacji, w której co roku trzeba będzie wymienić kiepskie wypełnienie. Każdorazowa ingerencja dentysty wymaga kolejnej ingerencji w tym, co nasze z natury, co z czasem może prowadzić do coraz to poważniejszych problemów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *